Den otců - Antares Cup 2024

Den otců - Antares Cup 2024
Střelnice:
Pořadatel:
Antares Defense
Viditelnost závodu:
Zveřejněný
Druh závodu:
Pohárový závod, Krátká zbraň
Datum závodu:
22. června 2024
Ředitel závodu:
Miroslav Starčevič
Hlavní rozhodčí:
Petr Mestek
Startovné:
Členové LEX: 600 Kč
Ostatní závodníci: 650 Kč
Počet situací:
4
Prezentace:
09:00 - 09:50
Trvání závodu:
10:00 - 17:00
Kapacita závodu:
60 (plus rozhodčí)
Registrace:
Registrace skončila.
Kalibrační zbraň:
Rhino - 9mm Luger
Omezení ráže nebo výkonu:
Pouze pistolové (revolverové) střelivo povolené podle zákona o zbraních, zakázáno průbojné a svítící.
Tajné situace:
Ne
Svítilna:
Ne
Instrukce k závodu:
Zobrazit celý text...
Účast
střelci s platným zbrojním průkazem, nebo osoby pod dohledem a vždy se souhlasem pořadatele!

Požadované doklady
zbrojní průkaz, průkaz zbraně a průkaz LEX (pokud se uplatňuje sleva)

Startovné
Při odhlášení ze závodu z jakéhokoli důvodu se startovné vrací max. 7 dnů před konáním závodu (nutné oznámit mailem na pořadatele), je ale možné ho převést na jiného střelce, který se daného závodu zúčastní. Nutné následně nahlásit pořadateli mailem, aby opravil registraci.

Rozhodčí a pomocníci
přihlášení do rozhodčích a pomocníků pouze po dohodě s pořadatelem (info@antaresdefense.cz)

Zbraně
Zbraň libovolná krátká kulová nebo dlouhá kulová zbraň na pistolové střelivo (PDW), splňující podmínky pravidel LOS. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Není dovoleno použít dlouhou kulovou zbraň na puškové střelivo!

Vybavení pro krátkou zbraň
Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti a stehenní pouzdro, které splňuje podmínku bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně, popřípadě pouzdro dle pravidel LOS. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a sportovní IPSC pouzdra.
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Vybavení pro dlouhou zbraň na pistolové střelivo (PDW)
Bezpečnostní vlaječka je vždy vyžadována!
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky. Na dlouhou zbraň je přípustné stehenní pouzdro na zásobníky.

Oblečení
Skryté nošení zbraně - Bude vyžadováno skryté nošení krátké zbraně.
Oblečení - Závodník volí oblečení dle aktuálního počasí. Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv.
Ochranné pomůcky - Opasek, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…). Ochrana zraku a sluchu je pro střelce povinná. Ochranné brýle jsou povinné na každém střeleckém úseku i pro každého návštěvníka!

Bezpečnost
Vstup na střelnici s vybitou zbraní - lze použít vybíjecí místo. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem nebo bicím mechanismem. U PDW je vždy vyžadována bezpečnostní vlaječka!
Nabíjení zbraní na střelnici pouze na situaci výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách. Přísný zákaz jakékoli manipulace se střelivem a zásobníky v bezpečnou zóně.
Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu.
Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez vrácení příspěvku, případně jej vykázat ze střelnice.
Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za veškerou jimi způsobenou škodu a újmu.
Registrací souhlasíte se zveřejněním případných fotografií a videa na našich sociálních sítích.

Zdravotní zajištění a opatření
Každý závodník se musí řídit aktuálními protiepidemickými pokyny Ministerstva zdravotnictví. Na závodech je k dispozici lékárnička k poskytnutí první pomoci, jinak volat 155.
Skrýt text...
Příběh nebo popis situací:
Zobrazit celý text...
Otec často symbolizuje roli ochránce rodiny, což zahrnuje nejen fyzickou ochranu, ale také emocionální a finanční bezpečí. Jako ochránce je otec zodpovědný za zajištění, že jeho rodina je v bezpečí a má vše, co potřebuje pro zdravý a spokojený život.
Finanční ochrana je důležitou součástí role otce jako ochránce. Zahrnuje to nejen poskytování základních životních potřeb, ale také plánování budoucnosti rodiny, jako je spoření na vzdělání dětí nebo zabezpečení na stáří. Emocionální ochrana znamená vytváření podpůrného a milujícího prostředí, kde se mohou členové rodiny cítit bezpečně vyjadřovat své pocity a řešit své problémy.
Otec jako ochránce rodiny tedy zajišťuje, že jeho rodina je fyzicky, emocionálně a finančně chráněna a může se rozvíjet v harmonickém prostředí.
Fyzická ochrana může zahrnovat zabezpečení domova, učení dětí základním bezpečnostním pravidlům a v některých případech i obraně rodiny v krizových situacích.

Pouto mezi otcem a dítětem je jedním z nejdůležitějších vztahů v životě. Tento vztah je založen na lásce, důvěře a vzájemném respektu. Otec často hraje klíčovou roli v emocionálním a sociálním vývoji svého dítěte. Jeho přítomnost a podpora přispívají k pocitu bezpečí a stability, což umožňuje dítěti růst a rozvíjet se v zdravém prostředí.
Děti, které mají silné pouto se svým otcem, často vykazují vyšší sebevědomí, lepší sociální dovednosti a jsou odolnější vůči stresu. Otec může být pro dítě vzorem chování, zdrojem inspirace a motivace. Společné aktivity, jako jsou hry, sport nebo společné zájmy, mohou toto pouto posilovat a vytvářet nezapomenutelné vzpomínky.
Skrýt text...
Jiné požadavky nebo omezení :
Týmová soutěž dvou generací!
Připravili jsme pro vás soutěž pro dvoučlenné rodinné týmy se zastoupením dvou generací z jedné rodiny. Podmínkou účasti je, aby tým tvořil otec (nebo dědeček) a dítě (nebo vnouče), přičemž nejmladší osoba musí splňovat zákonné podmínky pro střelbu pod dohledem a dohlížející osoba musí splňovat podmínky pro dohled. Soutěžit mohou děti od 12 do 15 let s malorážkovou pistolí pod dohledem rodiče v souladu s pravidly LOS (např. vybavení, zbraň v pouzdře atd.). Osoby starší 15 let mohou střílet ze zbraně ráže 9mm Luger v divizích LOS.

Registraci proveďte pod účtem Otce a dítě nebo mladší člen, který nestřílí Pohár LOS, a je nutné ho/ji registrovat Mimo závod (MZ). Malorážková pistole bude hodnocena mimo Pohár LOS! Účast mladšího člena střílejícího malorážkou prosím uvést i do poznámky.

S dotazy se na nás obracejte prostřednictvím e-mailu info@antaresdefense.cz. Je možné, že na základě dotazů dojde kupřesnění této týmové soutěže.
Za Antares Defense Miroslav Starčevič
Partneři nebo sponzoři:
Výsledky
© LEX z.s., 2023 Všechna práva vyhrazena.