Co se děje v jarní trávě - Antares Cup 2024

Co se děje v jarní trávě - Antares Cup 2024
Střelnice:
Pořadatel:
Antares Defense
Viditelnost závodu:
Zveřejněný
Druh závodu:
Pohárový závod, Krátká zbraň
Datum závodu:
23. března 2024
Ředitel závodu:
Miroslav Starčevič
Hlavní rozhodčí:
Petr Mestek
Startovné:
Členové LEX: 600 Kč
Ostatní závodníci: 650 Kč
Počet situací:
4
Prezentace:
09:00 - 09:50
Trvání závodu:
10:00 - 17:00
Kapacita závodu:
63 (plus rozhodčí)
Registrace:
Registrace skončila.
Kalibrační zbraň:
Chiappa Rhino 40DS / 9 Luger
Omezení ráže nebo výkonu:
Pouze pistolové (revolverové) střelivo povolené podle zákona o zbraních, zakázáno průbojné a svítící.
Tajné situace:
Ne
Svítilna:
Ne
Instrukce k závodu:
Zobrazit celý text...
Účast
střelci s platným zbrojním průkazem, nebo osoby pod dohledem a vždy se souhlasem pořadatele!

Požadované doklady
zbrojní průkaz, průkaz zbraně a průkaz LEX (pokud se uplatňuje sleva)

Rozhodčí a pomocníci
přihlášení do rozhodčích a pomocníků pouze po dohodě s pořadatelem (info@antaresdefense.cz)

Zbraně
Zbraň libovolná krátká kulová nebo dlouhá kulová zbraň na pistolové střelivo (PDW), splňující podmínky pravidel LOS. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Není dovoleno použít dlouhou kulovou zbraň na puškové střelivo!

Vybavení pro krátkou zbraň
Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti a stehenní pouzdro, které splňuje podmínku bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně, popřípadě pouzdro dle pravidel LOS. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a sportovní IPSC pouzdra.
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Vybavení pro dlouhou zbraň na pistolové střelivo (PDW)
Bezpečnostní vlaječka je vždy vyžadována!
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky. Na dlouhou zbraň je přípustné stehenní pouzdro na zásobníky.

Oblečení
Skryté nošení zbraně - Bude vyžadováno skryté nošení krátké zbraně.
Oblečení - Závodník volí oblečení dle aktuálního počasí. Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv.
Ochranné pomůcky - Opasek, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…). Ochrana zraku a sluchu je pro střelce povinná. Ochranné brýle jsou povinné na každém střeleckém úseku i pro každého návštěvníka!

Bezpečnost
Vstup na střelnici s vybitou zbraní - lze použít vybíjecí místo. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem nebo bicím mechanismem. U PDW je vždy vyžadována bezpečnostní vlaječka!
Nabíjení zbraní na střelnici pouze na situaci výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách. Přísný zákaz jakékoli manipulace se střelivem a zásobníky v bezpečnou zóně.
Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu.
Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez vrácení příspěvku, případně jej vykázat ze střelnice.
Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za veškerou jimi způsobenou škodu a újmu.

Zdravotní zajištění a opatření
Každý závodník se musí řídit aktuálními protiepidemickými pokyny Ministerstva zdravotnictví. Na závodech je k dispozici lékárnička k poskytnutí první pomoci, jinak volat 155.
Skrýt text...
Příběh nebo popis situací:
Zobrazit celý text...
V jarní trávě v okolí Jablonného v Podještědí, kde slunce svítilo do zlatova, žil malý Ferda mravenec. Byl to pilný a zvídavý mravenec, který se vždy zajímal o to, co se děje kolem něj. Jednoho krásného jarního dne se rozhodl podniknout dobrodružnou cestu a objevit tajemství, která se skrývala v jemných stéblech trávy.
Ferda se vydal na svou cestu s malým batůžkem na zádech, který byl plný jeho oblíbeného sirupu. Během svého putování potkal různé drobné tvory, kteří žili v trávě. Nebylo to zrovna pro něho bezpečné, protože i jarní tráva je docela nebezpečným místem pro jednoho malého černého mravence.

Na své pouti se setkal s pavouky, kteří stavěli své pavučiny a chytali do nich jiné malé broučky, ty musel Ferda zachránit. Musel zkrotit luční kobylky, které se skvěle bavili při skákání z květu na květ, ale nedali se pořádně chytit. Potkal malou skupinkou slimáků, kteří se připravovali na slavnost tím, že kradli na co přišli, a schovávali to ve svých ulitách. Potkal i skupinu červených mravenců, kteří si z něho chtěli udělat ozdobu ve svém mraveništi.

I ty se staneš takovým Ferdou mravencem, nebo Sličnou slečnou beruškou. Musíš dokázat ochránit jak sebe, tak ostatní kamarády mravence nebo broučky.
Skrýt text...
Jiné požadavky nebo omezení :
Mám na vás jednu prosbu, která by mohla celý závod zpestřit.
Jelikož se celý závod nese v duchu příběhů statečného Ferdy mravence, chtěl bych vás požádat o nějaký módní doplněk k vašemu dresu (puntíkatý šátek, tykadla, křídla apod.). I zelený luční koník a Brouk pytlík bude fajn. Samozřejmě jde spíše o nadsázku, legraci, užít si jaro na venkovní střelnici. Nápadům se meze nekladou.
Není to samozřejmě povinnost. Bonusové body a ani sekundy to nezaručí. Také nedokáži zaručit jarní slunečné počasí, nicméně proč si to neužít spolu se sportovními výkony.
Partneři nebo sponzoři:
Výsledky
© LEX z.s., 2023 Všechna práva vyhrazena.