Cesta z vánočního večírku - Antares Cup 2023

Cesta z vánočního večírku - Antares Cup 2023
Střelnice:
Pořadatel:
Antares Defense
Viditelnost závodu:
Zveřejněný
Druh závodu:
Pohárový závod, Krátká zbraň
Datum závodu:
3. prosince 2023
Ředitel závodu:
Petr Mestek
Hlavní rozhodčí:
Miroslav Starčevič
Startovné:
Členové LEX: 600 Kč
Ostatní závodníci: 650 Kč
Počet situací:
4
Prezentace:
Squad 1: 08:00 - 08:50
Squad 2: 08:00 - 08:50
Squad 3: 12:00 - 12:50
Squad 4: 12:00 - 12:50
Trvání závodu:
Squad 1: 09:00 - 13:00
Squad 2: 09:00 - 13:00
Squad 3: 13:00 - 17:00
Squad 4: 13:00 - 17:00
Kapacita závodu:
52 (plus rozhodčí)
Registrace:
Registrace skončila.
Kalibrační zbraň:
Whalter PDP - 9mm Luger
Omezení ráže nebo výkonu:
Pouze pistolové (revolverové) střelivo povolené podle zákona o zbraních, zakázáno průbojné a svítící.
Tajné situace:
Ne
Svítilna:
Pravděpodobně
Instrukce k závodu:
Zobrazit celý text...
Účast
střelci s platným zbrojním průkazem, nebo osoby pod dohledem a vždy se souhlasem pořadatele!

Požadované doklady
zbrojní průkaz, průkaz zbraně a průkaz LEX (pokud se uplatňuje sleva)

Startovné
Kontrolováno a mazáno v polovině registračního okna.
Při odhlášení ze závodu z jakéhokoli důvodu se startovné vrací max. 7 dnů před konáním závodu (nutné oznámit mailem na pořadatele), je ale možné ho převést na jiného střelce, který se daného závodu zúčastní. Nutné následně nahlásit při registraci!

Rozhodčí a pomocníci
přihlášení do rozhodčích a pomocníků pouze po dohodě s pořadatelem (info@antaresdefense.cz)

Zbraně
Zbraň libovolná krátká kulová a dlouhá kulová zbraň na pistolové střelivo (PDW), splňující podmínky pravidel LOS. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Není dovoleno použít dlouhou kulovou zbraň na puškové střelivo!

Vybavení pro krátkou zbraň
Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti a stehenní pouzdro, které splňuje podmínku bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně, popřípadě pouzdro dle pravidel LOS. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a sportovní IPSC pouzdra.
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Vybavení pro dlouhou zbraň na pistolové střelivo (PDW)
Bezpečnostní vlaječka je vždy vyžadována!
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky. Na dlouhou zbraň je přípustné stehenní pouzdro na zásobníky.

Oblečení
Skryté nošení zbraně - Bude vyžadováno skryté nošení krátké zbraně.
Oblečení - Závodník volí oblečení dle aktuálního počasí. Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv.
Ochranné pomůcky - Opasek, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…). Ochrana zraku a sluchu je pro střelce povinná. Ochranné brýle jsou povinné na každém střeleckém úseku i pro každého návštěvníka!

Bezpečnost
Vstup na střelnici s vybitou zbraní - lze použít vybíjecí místo. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem nebo bicím mechanismem. U PDW je vždy vyžadována bezpečnostní vlaječka!
Nabíjení zbraní na střelnici pouze na situaci výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách. Přísný zákaz jakékoli manipulace se střelivem a zásobníky v bezpečnou zóně.
Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu.
Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez vrácení příspěvku, případně jej vykázat ze střelnice.
Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za veškerou jimi způsobenou škodu a újmu.

Zdravotní zajištění a opatření
Každý závodník se musí řídit aktuálními protiepidemickými pokyny Ministerstva zdravotnictví. Na závodech je k dispozici lékárnička k poskytnutí první pomoci, jinak volat 155.
Skrýt text...
Příběh nebo popis situací:
Zobrazit celý text...
Váš vánoční večírek probíhal v luxusním hotelu. Po celý večer jste se bavil s kolegy a přáteli, až do chvíle, kdy jsi si všiml záhadné ženy sedící osamoceně v rohu místnosti. Měla temné vlasy, skryté pod kloboukem, a nosila elegantní šaty, které vzbuzovaly zvědavost. Bez váhání jsi přistoupil k neznámé ženě a začal s ní konverzaci. Byla zde na služební cestě a do hotelu zavítala zvědavá na místní vánoční zvyky. Její příběh byl plný tajemství.
Po ukončení večírku jste ji pozval do nedaleké restaurace, a když jste společně opustili hotel, ocitli se v nočním městě, které skýtalo mnohá nebezpečí. Když jste procházeli temným úsekem cesty k cílové restauraci, objevili se před vámi podezřelí muži, kteří se začali chovat divně. Instinktivně jste pocítili nebezpečí. Situace se stávala čím dál více hrozivou, protože nebylo jasné, jaké mohou mít záměry.
Zde naše 4 příběhy (situace) začínají. Musíte rychle zareagovat a rozhodnout se abyste se ubránili těmto neznámým pachatelům. Budete připraveni na nejhorší možný scénář. I přes tyto hrozivé situace na konci večera, bude vaše cesta příběhem odvahy, solidarity a nepředvídatelných vánočních dobrodružství.
Skrýt text...
Partneři nebo sponzoři:
Výsledky
© LEX z.s., 2023 Všechna práva vyhrazena.