Nemocnice na kraji města - Antares Cup 2023 - CHARITATIVNÍ AKCE

Nemocnice na kraji města - Antares Cup 2023 - CHARITATIVNÍ AKCE
Střelnice:
Pořadatel:
Antares Defense
Viditelnost závodu:
Zveřejněný
Druh závodu:
Pohárový závod, Krátká zbraň
Datum závodu:
8. října 2023
Ředitel závodu:
Petr Mestek
Hlavní rozhodčí:
Miroslav Starčevič
Startovné:
Členové LEX: 600 Kč
Ostatní závodníci: 650 Kč
Počet situací:
4
Prezentace:
09:00 - 10:00
Trvání závodu:
10:00 - 17:00
Kapacita závodu:
50 (plus rozhodčí)
Registrace:
Registrace skončila.
Kalibrační zbraň:
Whalter PDP - 9mm Luger
Omezení ráže nebo výkonu:
Pouze pistolové (revolverové) střelivo povolené podle zákona o zbraních, zakázáno průbojné a svítící.
Tajné situace:
Ne
Svítilna:
Ne
Instrukce k závodu:
Zobrazit celý text...
Účast
střelci s platným zbrojním průkazem, nebo osoby pod dohledem a vždy se souhlasem pořadatele!

Požadované doklady
zbrojní průkaz, průkaz zbraně a průkaz LEX (pokud se uplatňuje sleva)

Startovné
Kontrolováno a mazáno v polovině registračního okna.
Při odhlášení ze závodu z jakéhokoli důvodu se startovné vrací max. 7 dnů před konáním závodu (nutné oznámit mailem na pořadatele), je ale možné ho převést na jiného střelce, který se daného závodu zúčastní. Nutné následně nahlásit při registraci!

Rozhodčí a pomocníci
přihlášení do rozhodčích a pomocníků pouze po dohodě s pořadatelem (info@antaresdefense.cz)

Zbraně
Zbraň libovolná krátká kulová a dlouhá kulová zbraň na pistolové střelivo (PDW), splňující podmínky pravidel LOS. Jsou zakázány úpravy zbraní, které mají za následek snížení její bezpečnosti. Není dovoleno použít dlouhou kulovou zbraň na puškové střelivo!

Vybavení pro krátkou zbraň
Pouzdro svislé opaskové, upevněné na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti a stehenní pouzdro, které splňuje podmínku bezpečného nošení zbraně, kryjící lučík zbraně, popřípadě pouzdro dle pravidel LOS. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra, pouzdra pro křížové tasení a sportovní IPSC pouzdra.
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Vybavení pro dlouhou zbraň na pistolové střelivo (PDW)
Bezpečnostní vlaječka je vždy vyžadována!
Pouzdro na zásobníky je doporučeno alespoň pro dva zásobníky. Na dlouhou zbraň je přípustné stehenní pouzdro na zásobníky.

Oblečení
Skryté nošení zbraně - Bude vyžadováno skryté nošení krátké zbraně.
Oblečení - Závodník volí oblečení dle aktuálního počasí. Pohodlné civilní nebo taktické oblečení a pevná outdoorová nebo sportovní obuv.
Ochranné pomůcky - Opasek, střelecké ochranné brýle, ochrana sluchu (sluchátka, špunty…). Ochrana zraku a sluchu je pro střelce povinná. Ochranné brýle jsou povinné na každém střeleckém úseku i pro každého návštěvníka!

Bezpečnost
Vstup na střelnici s vybitou zbraní - lze použít vybíjecí místo. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem nebo bicím mechanismem. U PDW je vždy vyžadována bezpečnostní vlaječka!
Nabíjení zbraní na střelnici pouze na situaci výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách. Přísný zákaz jakékoli manipulace se střelivem a zásobníky v bezpečnou zóně.
Manipulace se střelivem, např. páskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu.
Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez vrácení příspěvku, případně jej vykázat ze střelnice.
Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za veškerou jimi způsobenou škodu a újmu.

Zdravotní zajištění a opatření
Každý závodník se musí řídit aktuálními protiepidemickými pokyny Ministerstva zdravotnictví. Na závodech je k dispozici lékárnička k poskytnutí první pomoci, jinak volat 155.
Skrýt text...
Příběh nebo popis situací:
Zobrazit celý text...
Nemocnice na kraji města je televizní seriál Československé televize, který podle scénáře Jaroslava Dietla natočil režisér Jaroslav Dudek v letech 1976 – 1981. Vrátíme se spolu na Ortopedii, kde pracuje řada výborných chirurgů. Mezi zásadní postavy patří lékaři:
• MUDr. Karel Sova starší ve funkci zkušeného a rozvážného primáře - (Ladislav Chudík)
• MUDr. Arnošt Blažej co nenechá žádnou sukni na pokoji - (Josef Abrhám)
• MUDr. Josef Štrosmajer zástupce primáře co říká všem, co si myslí - (Miloš Kopecký)
• MUDr. Cvach co sice nic neumí, ale dokáže to bezvadně okecat - (Josef Vinklář)
• MUDr. Alžběta Čeňková, která se stává jednou z nejlepších ortopédek - (Eliška Balzerová)

Přesuneme se tedy do doby prostředí Nemocnice na kraji města, kde výše uvedené postavy nás provedou situacemi, které se mohou stát maximálně tak v Ostravě.
Na střelnici se staneš pacientem, rodičem nebo svědkem, který i přes některá svá omezení musí pomoci svému okolí, které není vždy jen v nemocnici, ale i např. Zdravotnické záchranné služby. Abys nevyplašil okolní pacienty, setry nebo lékaře, musí být zbraň vždy pečlivě schována pod oděvem.
Jako bonusovou a nehodnocenou pátou situaci, která vám bude krátit čas mezi střelbou, si vyzkoušíte malování koláže obrázků pro děti z Onkologického oddělení Fakultní nemocnice Motol.

Výtěžek a případné další finanční dary ze závodu předáme Nadaci HAIMA z.s., která se stará o dětské pacienty z Onkologického oddělení Fakultní nemocnice Motol. Nadace z tohoto výtěžku bude financovat důležité věci na zlepšení péče o dětské pacienty trpící touto strašnou chorobou a lidí kolem nich.
Skrýt text...
Partneři nebo sponzoři:
Výsledky
© LEX z.s., 2023 Všechna práva vyhrazena.